LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohen prapaskenat e akuzave të Bashës/ Kush është biznesmeni që ka paguar 220 milion lekë te kunati

26 Shtator 2018, 11:52, Aktualitet CNA
Zbulohen prapaskenat e akuzave të Bashës/ Kush është

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në një dalje për mediat paraditen e sotme ka reaguar në lidhje me sulmet që kreu i PD, Lulzim Basha ka bërë ditët e fundit në drejtim të bizneseve, apo atyre që ai i quan oligarkë.

Deputeti Bushati, u shpreh se Basha ka sulmuar një kompani, e cila paguan te kunati i tij, 220 milion lekë.

?Luli sulmon me emër Kompaninë ?Gener 2?, në pronësi të Bashkim Mulaj. Por, kompania që u akuzua ka paguar 220 mlion lekë të kompania e Isufit.?-tha deputeti Bushati.

Ndërsa më tej, ai i drejtoi edhe një pyetje kreut të opozitës. ?Pyetja për Lulin është se përse kur zoti Bashkim paguan 220 milion lekë te Isufi, akuzohet nga Basha si të ishte kriminel? “-tha Bushati.
Bushati i cilësoi akuzat e Bashës, si gjobëvënie ndaj biznesit. Deputeti socialist theksoi se akuzat e Bashës kanë qëllim vetëm të rrisë presionet dhe gjobat ndaj biznesit.

Sipas Bushatit, Basha nuk ka hallin e shqiptarëve, por të xhepit të tij dhe të kunatit të tij.

Lajmet e fundit nga