LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komisioni i Ligjeve/ Alibeaj-Ruçit: Pse doni ta shtyni, pse keni frikë nga vettingu?

26 Shtator 2018, 10:57, Aktualitet CNA
Komisioni i Ligjeve/ Alibeaj-Ruçit: Pse doni ta shtyni, pse keni

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve po diskutohet për vettingun në politikë të propozuar nga opozita.

Nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit mbledhja ka pasur disa debate, mes këtij të fundit dhe deputetit të PD, Enkelejd Alibeaj.

Alibeaj ka ngritur dyshime mbi kreun e Kuvendit, duke e pyetur se përse ky proçes nuk merr fund brenda një jave, por po shtyhet.

Gramoz Ruçi: Fillimisht të caktohen Relatorët dhe ekspertët

Enkelejd Alibeaj: Po bëni çështë e mundur për ta shtyrë, që te projekt kalendari, doni t?a çoni për krishlindje. Pse keni frikë nga vettingu? Pse doni ta shtyni? Se keni frike nga vettingu i politikanëve? Pse keni frikë nga barazia e ligjit dhe e deputetëve? Do vendosësh rregull apo jo?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga