LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthetrat e Soros “pushtojnë” Shqipërinë/ Zbulohet skandali me Reformën në Drejtësi

26 Shtator 2018, 07:50, Aktualitet CNA
Kthetrat e Soros “pushtojnë” Shqipërinë/ Zbulohet

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të qeverisë, në lidhje me Reformën në Drejtësi.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan se Reforma në Drejtësi dhe ajo cfarë solli në Shqipëri, është financim i Soros.

?Sorros nje pacavure reforme ne drejtesi,financoi edhe ciraket e vet,qe gatuan nje reforme qe garanton padrejtesine me te madhe te pare ndonjehere. Garantoi kapjen e drejtesise nga qeveria dhe pandeshkueshmerine e qeverise,ndersa per qytetarin e thjeshte garantoi dhunen e drejtesise mbi te,shantazhin e vazhdueshem dhe aksesin zero.?-shkruan Vasili.

Sipas Vasilit, reforma e Soros garantoi prerjen e kokes se sistemit te drejtesise, ndërsa thekson se kete model padrejtesie, qe garanton ekzistencen e perversitetit te qeverise antipopull Sorros kerkon ta shperndaje kudo ne glob.

Gjithashtu Vasili shkruan se ?Drejtesia sipas Sorros ka vetem nje qellim,qe ta ktheje padrejtesine ne epidemi boterore per per tu zgjatur jeten qeverive antipopull, servile dhe sherbetore te Sorros dhe interesave te tij financiare,interesa te cilat ja zero filantropike e zero idealiste.?.

Postimi i plotë:

Sorros pagatori i padrejtesise si epidemi boterore.

Sorros tash se fundi ne OKB na qenka zotuar se do te mbeshtese sic proklamon vete nismen “Justice 2030,Time for action”,qe do te siguroje gjoja “Aksesin per drejtesine per te gjithe njerezit”.
Se cfare eshte drejtesia sipas Sorrosit, modelin me te fresket dhe deshtimin me tragjik e kemi ne Shqiperi.
Financoi Sorros nje pacavure reforme ne drejtesi,financoi edhe ciraket e vet,qe gatuan nje reforme qe garanton padrejtesine me te madhe te pare ndonjehere.
Garantoi kapjen e drejtesise nga qeveria dhe pandeshkueshmerine e qeverise,ndersa per qytetarin e thjeshte garantoi dhunen e drejtesise mbi te,shantazhin e vazhdueshem dhe aksesin zero.
“Garantoi” reforna e Sorros ne Shqiperi edhe dekapitimin(prerjen e kokes se sistemit te drejtesise),pasi s’kemi as Gjykate Kushtetuese,as Gjykate te Larte,s’kemi as KLGJ,s’kemi as KLP,s’kemi as Inspektor te Larte te drejtesise,por kemi edhe kryeprokuror te zgjedhur me 69 vota pacavure ne duart e Kryeministrit
Kete model padrejtesie, qe garanton ekzistencen e perversitetit te qeverise antipopull Sorros kerkon ta shperndaje kudo ne glob.
Drejtesia sipas Sorros ka vetem nje qellim,qe ta ktheje padrejtesine ne epidemi boterore per per tu zgjatur jeten qeverive antipopull, servile dhe sherbetore te Sorros dhe interesave te tij financiare,interesa te cilat ja zero filantropike e zero idealiste.
Popuj jini vigjilente Shqiperia eshte shembulli me i hidhur i padrejtesise sorrosiane te shitur per drejtesi./CNA.al

Lajmet e fundit nga