LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Greqia në alarm, më 1 tetor cikloni godet vendin

26 Shtator 2018, 08:49, Aktualitet CNA
Greqia në alarm, më 1 tetor cikloni godet vendin

Shërbimi meteorologjik në Greqi, ka paralajmëruar se më datë 1 tetor, pjesa perëndimore e vendit do të preket nga një ciklon i fuqishëm.

Zona e Peloponezit, Evia dhe Kreta konsiderohet të jenë rajonet që do të përballen me fenomenet më intensive dhe të rrezikshme të motit gjatë fundjavës.

Sistemi tropikal do të vazhdojë të ndikojë në territorin grek dhe të hënën e javës që vjen do të përforcohet me stuhi të forta shiu, breshëri dhe erëra.

Sipas meteo.gr mëngjesin e së hënës pritet të godasë cikloni mesdhetar.

Lajmet e fundit nga