LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama: Rritje pagash në arsim, shëndetësi dhe ushtri

26 Shtator 2018, 10:20, Aktualitet CNA
Rama: Rritje pagash në arsim, shëndetësi dhe ushtri

Gjatë daljes publike për mediat ditën e sotme, kryeministri i vendit Edi Rama u shpreh se reformat do të krijojnë mundësi për rritje pagash dhe shpërblime.

Kryeministri shtoi më tej se Buxheti 2019 parashikon rritje pagash në arsim, shëndetësi dhe ushtri.

?Reformat shtetbërëse patjetër që kanë dhimbjet dhe sakrificat e tyre. E vërteta është që njerëzit e zakonshëm të këtij vendi në shumicë dërrmuese kanë qenë të vetëdijshëm për domosdoshmërinë e këtyre reformave dhe pamundësinë për të vijuar në rrugën e vjetër të kaosit e mungesës së rregullave.

Patjetër që është e rëndësishme të mos e harrojmë asnjëherë nga u nisëm dhe të shikojmë kontekstin në të cilin veprojmë, punojmë e përpiqemi të bëjmë më shumë. Buxheti 2019 parashikon rritje pagash në arsim, shëndetësi dhe ushtri?, tha Rama./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga