LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rritja e bonusit për bebet/ Rama del “zbuluar”  

26 Shtator 2018, 10:09, Aktualitet CNA
Rritja e bonusit për bebet/ Rama del “zbuluar”  

Kryeministri Rama, sot në një dalje për mediat ka folur për një politikë më sociale me buxhetin e vitit të ardhshëm.

Kreu i qeverisë foli me shifra konkrete se si do të përfitojnë familjet për çdo fëmijë të lindur, ndërsa theksoi se bonusi për bebet do të 8-fishohet.

Por, pas deklaratës së kryeministrit Rama ka reaguar deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku.

Në një postim në rrjetet sociale, Tabaku shkruan se bonusi i bebeve nuk i zgjidh problemet në Shqipëri, e cila renditet mes vendeve afrikane për largimin e banorëve.

?Njerëzit sot po largohen nga Shqipëria prej korrupsionit, krimit dhe babëzisë së Ramës me shokë. Prandaj 7 banorë në 1000 banorë kërkojnë azil, Shqipëria renditet mes vendeve afrikane. Bonusi i bebeve nuk zgjidh këtë situate. Fund bashkëqeverisjes me krimin. Vetting i politikaneve dhe çlirim i ekonomisë nga korrupsioni dhe oligarkia?, shkruan Tabaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga