LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tezja është "nëna jonë e dytë"!/ Arsyet të cilat e vërtetojnë këtë teori

26 Shtator 2018, 20:30, Aktualitet CNA
Tezja është "nëna jonë e dytë"!/ Arsyet

Në fëmijëri, të gjithë kemi ndjerë dashurinë e pastër që tezja na ka dhënë. Ja disa arsye pse ajo mund të quhet ? gjysëm nënë?.

Edhe me prindërit kënaqesh kur bën një piknik, por argëtimi në shtëpinë e tezes mund të konsiderohet sikur je me pushime. Nëse ju i kërkoni një ëmbëlsirë që ju pëlqen shumë, ajo direkt do jua sjellë. Në shtëpinë e saj jeni të lirshëm, sikur jeni në shtëpinë tuaj, por ndryshimi i vendit ju argëton edhe më shumë.

Tezja gjithmonë mundohet t?ju rrisë vetbesimin. Prindërit ju kritikojnë më shumë, ndërsa tezja ju përkrah për gjërat që doni të realizoni.

Ajo është motra e mamasë, pra ndër njerëzit tuaj më të afërt. Tezja ju bën të ndiheni specialë për atë që jeni dhe nuk  përpiqet t?ju ndryshojë.

Kur ju filloni të krijoni inate me ta, tezja mundohet t?ju shpjegojë se prindërit duan të mirën tuaj. Në këtë mënyrë, ajo zgjidh konfliktet tuaja me prindërit!

Lajmet e fundit nga