LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vettingu në politikë/ Ndreu: Hetimin do ta bëjë vetëm SPAK

26 Shtator 2018, 14:31, Aktualitet CNA
Vettingu në politikë/ Ndreu: Hetimin do ta bëjë vetëm

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ftuar pasditen e sotme në emisionin ?Top Talk? ka komentuar vettingun në politikë, prezantuar ng Partia Demokartike, për të shkëputur lidhjet e krimit me politikën.

Ndreu ka theskuar se PS nuk i trembet fare nismës së vettingut dhe ka theksuar se në këtë pikë kërkohet ndihma e ndërkombëtarëve.

Ai ka shtuar se zyrtarët e lartë do t?i hetojë SPAK dhe nuk ka nevojë për dy institucione.

?SPAK është ai që do të hetojë zyrtarët e lartë, s?ka nevojë të jenë dy. Për shkak se kjo çështje është sensitive, do kërkojmë mendimin e ndërkombëtarëve. Vettingu në politikë?! Po flasim për thashetheme. Kush e vërteton që një kontakt i imi është në marrëdhënie me krimin. Kush do ta provojë këtë. Sërish do të shkojmë para gjykatës. PS nuk i trembet fare kësaj nisme, është më e ashpër reforma në drejtësi nga ku del edhe SPAK, një institucion i mirëorganizuar?, u shpreh Ndreu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga