LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I ke në Lushnjë, mos u largo”/ Shokon babi i Zamir Latifit

19 Shtator 2018, 19:49, Aktualitet CNA

Fatos Latifi, babi i Zamir Latifit, njërës prej viktimave të 11 shtatorit në msaskrën e Lushnjës është shprehur se ditën e sotme para se të nisej nga qyteti i tij për në Tiranë ka marrë kërcënim nga autorët e ngjarjes.

I ftuar në emsionin ?RepolitiX? në Report TV, Latifi ka thënë se është marrë në telefon dhe i kanë thënë që të mos nisej për në Tiranë, sepse atentatorët ishin në Lushnjë dhe nuk dihej se ç’mund të ndodhte.

?Më morën në telefon dhe më thanë mos u largo se i ke këtu në Lushnje. Nuk dija ç?të bëja. Pastaj mora Tanin në telefon dhe i thash si do tja bëjmë sepse nuk e dim ça do na ndodhi, as në ikje as në ardhje. Edhe më herët kemi pasuar kërcënime?,- u shpreh Latifi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga