LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dështimi i RENEA-s në Remas/ Hajdarmataj zbulon arsyet

19 Shtator 2018, 19:39, Aktualitet CNA

Ish-drejtuesi i policisë, Arben Hajdarmataj ka komentuar operacionin e RENEA-s në fshatin Remas të Lushnjes, ku një i moshuar mbeti i plagosur.

I ftuar në emsionin Repolitix në Report Tv, Hajdarmataj u shpreh se ka disa arsye pse mund të ketë dështuar ky operacion.

?Arsyeja pse dështon operacioni është dekonspirimi me anë të një telefonate nga brenda. RENEA nuk mund të kete qenë shumë e zonja në rrethimin e banesës. Ndoshta drejtuesi i operacionit mund të ketë qenë i paaftë?, tha ish-drejtuesi i policisë.

Ndër të tjera Hajdarmataj ka shtuar, se gjatë një operacioni ku kërkohët ndërhyrja e RENEA-s, kjo e fundit duhet të marrë detajet më të imta nga policia lokale, për të pasur një rrethim sa më të mirë të zonës dhe në rastin e Lushnjes kjo gjë nuk ka ndodhur.

?Detajet më të imëta RENEA-s duhet t?ja japë policia lokale, foton e banesës, skicën, gardhin, në mënyrë që të kemi një rrethim sa më të saktë. Kjo tregon që këtu ka dështuar?, tha Hajdaramataj. /CNA.al

Lajmet e fundit nga