LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Artan Hoxha tregon si fuqizohen bandat kriminale në Lushnje

19 Shtator 2018, 19:03, Aktualitet CNA

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar situatën e kriminalitetit në qytetin e Lushnjes.

Duke folur për emisionin ?Repolitix? në Report Tv, Hoxha është shprehur se grupet kriminale në Lushnje i kanë shpëtuar disa herë zinxhirit të drejtësisë.

Ndër të tjera gazetari ka shtuar se bandat qëndrojnë aty pasi kanë garancinë nga policia se nuk do të preken.

?Organizatat kriminale janë shumë të strukturuara dhe godasin atje ku mbajnë në kontroll territorin dhe paralizojnë policinë. Këta persona qëndrojnë aty sepse kanë garancinë që nuk do të preken. Garancia vjen nga ata që kanë në dorë policinë lokale?, tha Hoxha. /CNA.al

Lajmet e fundit nga