LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Masakra e Lushnjes/ Babi i Zamir Latifit rrëfen si e mësoi lajmin për vdekjen e të birit

19 Shtator 2018, 18:59, Aktualitet CNA

Mbrëmjen e sotme në emisionin ?RepolitiX? në Report TV, ku flitet për atentatin e 11 shtatorit në Lushnjë ku humbën jetën dy të rinj, është ftuar babi i njërit prej viktimave, Fatos Latifi, babi i Zamir Latifit.

Ende i tronditur nga ngjarja Fatos Latifi ka treguar mënyrën se si e ka marrë vesh lajmin për vdekjen e të birit. Ai ka thënë se djali i tij nuk kishte problem me askënd,  ishte tip  i qetë dhe punonte në shtet.

?Nuk jemi të qartë, sepse djali nuk ka pas probleme me askënd. Ka qenë i respektuar dhe nuk kemi pas probleme të tilla. Nuk e di se si ndodhi.

Djali dolin në 4 nga shtëpia dhe unë isha në punë. Isha në afërsi të Rrogozhinës dhe vetëm kur më merr në telefon djali i xhaxhait dhe më thotë ktheu se është bërë qameti këtej. Vete atje ç?të shihja, dy të vrarë.

Policia për mua në ato momente nuk ka bërë asgjë. Djali punonte në shtet nuk ka pasur asnjëherë probleme me ligjin?,- u shpreh babi i viktimës Zamir Latifi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga