LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Është i zënë duke bashkuar shqiptarët”/ Pedagogu thumbon Bashën

19 Shtator 2018, 18:27, Aktualitet CNA

Pedagogu Arian Galdini ka thumbuar kreun e opozitës Lulzim Bashën.

Në një postim në rrjetet sociale Galdini shkruan se ka komunikuar me kryeministrat e rajonit dhe diplomatë të huaj.

Ndërkohë ka provuar të kontaktojë edhe kreun e opozitës Basha, për të cilin thotë se ka tre ditë që nuk i është përgjigjur mesazhit të tij.

Galdini vazhdon më tej me ironinë, duke thënë, se kreu i opozitës duhet të jetë i zënë me përgatitjet për bashkimin dhe përballjen historike ndaj Rilindjes.

Postimi i plotë

I bera sms dje Kryeministrit te Maqedonise Zoran Zaev.
Mu pergjigj pas pak.

E lame qe do te flisnim ne tel mbas dreke. Me beri tel ai dhe folem.

I bera sms po dje Kryeministrit te Kosoves Ramush Haradinaj.

Mu pergjigj pas pak.

Sot komunikova ne whatsapp me Alistair Burt, Ministrin e Ceshtjeve Sociale te Qeverise Britanike te Theresa May. Mu pergjigj ne kohe reale.

Gjithashtu pak me pare po flisja ne whatsapp me Ambasadorin Ametikan dhe Diplomatin e Negociatorin James Pardew. Mu pergjigj e shkruante pa vonese.

Kam nja 3 dite qe e kam pyetur me sms nje Udheheqes ketu ne Shqiperi se kur e si e ka ne plan te na bashkoje meqe po flet kaq shume per bashkimin dhe perballjen tone historike kunder krimit, trafiqeve dhe qeverise se Rilindjes…

Jam ende ne pritje te pergjigjes…

Duhet te jete shume i zene duke na bashkuar te gjitheve qe kur te jemi bashke, ate dite qe do jemi bashke te na thote se ka vendosur te na bashkoje qe pastaj te bejme revolucionin.

Eshte gje e mire kur Udheheqesit tane jane me te zene se Kryeministrat e botes…

Jam i lumtur qe Udheheqesit tane nuk kane kohe te na pergjigjen per bashkimin sepse jane duke punuar fort qe te na bashkojne.

Nuk jane mendjemedhenj jo.
As e kane nga nenvleftesimi.

Thjesht nuk kane kohe per ne se po punojne qe te na bashkojne ne… /CNA.al

Lajmet e fundit nga