LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po shijonin festimet fetare/ Pema 200-vjeçare rrëzohet dhe vret 11 persona

16 Gusht 2017, 05:30, Aktualitet CNA

Një pemë 200-vjeçare është rrëzuar ditën e sotme në ishullin portugez të Madeiras, duke lënë të vrarë 11 persona dhe dhjetëra të plagosur.

Sipas mediave të huaja, ngjarja ka ndodhur gjatë një ceremonie fetare, ku shumë njerëz ishin mbledhur në një shesh për të shijuar festimet fetare.

Ashtu siç duket edhe në videon e mëposhtme, në momentin e rrëzimit njerëzit largohen me shpejtësi të frikësuar./CityNews

Lajmet e fundit nga