LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emri/ Kush është 22-vjeçari që u mori jetën 3 personave në Itali

15 Gusht 2017, 12:43, Aktualitet CNA

Mediat italiane kanë identifikuar personin që shkaktoi aksidentin tragjik mbrëmjen e djeshme në Bari të Italisë.

22-vjeçari quhet Alensio Serjani dhe është me origjinë shqiptare. Mediat italiane e kanë cilësuar si shqiptari i papërgjegjshëm. Ndërsa pas marrjes në pyetje ai ka pranuar se drejtonte mjetin tip ?Fiat? që shkaktoi aksidentin.

Sipas të dhënave  në aksident kanë humbur jetën një shtetase nga Ukrahina dhe 2 italianë./CityNews

Lajmet e fundit nga