Çfarë do ndodhë me koalicionin PS-LSI?!/Rama ngre duart lart …! (Video)

12 Prill 2017, 17:43, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama foli sot për vazhdimin e koalicionit PS-LSI. Në një intervistë për Vizion Plus, shefi i qeverisë nuk dha një përgjigje konkrete, duke ngritur duart lart.

Ai tha se koalicioni nuk është i Edi Ramës me Ilir Metën, por është një koalicion strategjik për të bërë reformat që e bëjnë Shqipërinë shtet.

?Unë kam ngritur duart, pastaj në 10 gishta secili numëron aq sa ka dëshirë të numërojë, kështu që, unë kam qenë dhe mbetem i bindur, se ky nuk është koalicion i Edi Ramës me Ilir Metën, nuk është koalicion i një grupi me një grup tjetër, ky është një koalicion strategjik për të bërë reformat që e bëjnë Shqipërinë shtet dhe si i tille ka qenë i suksesshëm. Nuk shoh arsye pse nuk duhet të vazhdojë?, u shpreh Rama./CityNews

Lajmet e fundit nga