LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ja sa para fitojnë BMW, Mercedes dhe Porsche nga çdo veturë që ata shesin

26 Mars 2017, 11:27, Kuriozitete CNA

Profiti është shumë më i vogël nga sa është menduar, duke pasur parasysh çmimin e shitjes së veturës.

BMW dhe Mercedes fitojnë mesatarisht 5,000 dollarë amerikan nga çdo veturë që ata shesin. Për dallim nga këto të fundit, Porsche ka fitimin më të madh për çdo veturë që shet, ata fitojnë plot 17,250 dollarë amerikan.

Kjo shifër është llogaritur duke pjesëtuar profitin neto të kompanisë me numrin e veturave të shitura. /CityNews

 

Lajmet e fundit nga