LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zuckerberg më në fund do të diplomohet nga Harvardi

18 Mars 2017, 15:55, Kuriozitete CNA

Mark Zuckerberg, një nga njerëzit më të famshëm në botë që la kolegjin në gjysmë, do të diplomohet më në fund nga Harvardi.

Jo, 32-vjeçari miliarder CEO i Facebook nuk do të kthehet në një student. Në vend të kësaj, ai do të mbajë një leksion në një klasë dhe do të marrë një diplomë nderi.

Presidenti i Harvardit, Drew Faust shpjegoi në një qëndrim në gazetën e Harvardit se vendimi për ta sjellë Zuckerbergun që të mbajë një leksion nuk është ndonjë truk që ai ta marrë diplomohet.

Njoftimi vjen 10 vjet pasi studenti i parë që e braktisi Harvardin dhe u bë miliarder, Bill Gates, dha një leksion në universitet. /CityNews

 

 

Lajmet e fundit nga