LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Peshku misterioz terrorizon peshkatarët

8 Mars 2017, 21:27, Kuriozitete CNA

Një peshk i çuditshëm me këmbë është kapur në ujërat e Northen Territory. Krijesa misterioze ka hutuar peshkatarët që e kanë kapur.

Duket si një krijesë e lashtë prehistorike dhe është kapur në afërsi të ngushticës së Darvinit në Indonezi, në një thellësi prej 30 metrash.

Peshku ka një bisht dhe dy këmbë në pjesën e përparme. Me një lëkurë të ashpër dhe të trashë, me thumba, peshku është cilësuar nga ekspertët e këtyre kafshëve si një lloj i veçantë që rritet vetëm në ujëra të tilla tropikale. Ai është një specie në zhdukje.

Lajmet e fundit nga