LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Të heq magjinë e zezë dhe syrin e keq”/ Si i mori fallxhorja 400 mijë euro

5 Mars 2017, 16:00, Kuriozitete CNA

Një grua me origjinë nga Europa Lindore dhe me banim në Verona, është akuzuar nga policia për mashtrim, pasi ka tentuar t?i marrë një gruaje italiane një shumë prej 400 mijë eurosh, duke supozuar se do t?i hiqte ?syrin e keq? dhe ?magjinë e zezë?.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase, të cilat shkruajnë se fallxhorja ishte takuar me ?viktimën? dhe i kishte thënë asaj se një i afërm i ?viktimës? ishte prekur nga magjia e zezë e syri i keq dhe se ajo mund ta ndihmonte të lirohej nga mallkimet që kishte marrë, por si shkëmbim i duheshin 400 mijë euro, të cilat personit do t?i ktheheshin mbrapsht sapo të shërohej.

Maria Negovetic quhet fallxhorja e akuzuar për mashtrim të personave në gjendje vunerable. Ajo ka përfituar nga dobësia e gruas tjetër, e cila vuante nga një lloj varësie psikologjike ndaj botës së errët dhe të fshehtë. Tani fallxhores i duhet të japë llogari për 400 mijë eurot e vjedhura.

Lajmet e fundit nga