LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ishujt Faroe, ishujt e deleve

12 Shkurt 2017, 21:50, Kuriozitete CNA

Ishujt Faroe, që do të thotë Ishujt e Deleve, është një grumbull i ishujve 18 (17 të banueshme), të cilat janë homonim arkipelag në Oqeanin e Atlantikut të Veriut në mes të Skocisë, Norvegjinë dhe Islandën.

Popullsia eshte përafërsisht 50,000 banorë, ndërsa ata tregojnë disa peisazhe të mahnitshme që mund të jetë skena e ?Zoti i unazave?.

Grupi i ishujve është posaçërisht për shtëpi zanash, me majat vullkanike dhe bregdete të çuditshme, peisazhe misterioze që duket të jetë më afër me botën e fantazise se sa realitetin. /CityNews

Lajmet e fundit nga