LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Këto janë 10 gjërat që nuk lejohen në Arabinë Saudite

13 Mars 2017, 17:06, Kuriozitete CNA

Kjo është lista e gjërave që ju nuk lejoheni ti bëni në Arabinë Saudite:

1) Filmat pornografik

2) Të fotografosh ndërtesat

3) Ngrënia e bukës, pirja e ujit apo lëngjeve si dhe pirja e duhanit në publik janë të ndaluara

4) Sandwich me produkte derri

5) Ndalohet të vishesh me të kuqe në ditën e Shën Valentinit

6) Të shkosh në kinema

7) Të mësosh ndonjë instrument në shkollë

8) Të shkosh në fitnes nëse je femër

9) Të ngasësh makinën nëse je femër

10) Është e ndaluar të pini gjatë udhëtimit për në Arabi /CityNews

Lajmet e fundit nga