LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ersekë/ Incident gjatë prezantimit të kandidatit, një karrige në drejtim të Bashës

6 Maj 2015, 20:31, Aktualitet CNA

Gjatë prezantimit të kandidatit të Partisë Demokratike për Bashkinë Ersekë, Viktor Duro, ka ndodhur një incident.

Sipas kandidatit Duro, një person ka qëlluar me karige në drejtim të vendit ku ishte ulur kreu i PD, Lulzim Basha por karrigia goditi një qytetar që ishte pjesë e takimit. Ai u dërgua menjëherë në spital, ku u vizitua më pas edhe nga Basha.

Viktor Duro tha se personi që lëshoi karrigen ishte militant i majtë dhe se kishte për qëllim të godiste Lulzim Bashën.

Lajmet e fundit nga