LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Televizionet me titra thjesht mashtrim publik

6 Maj 2015, 16:40, Aktualitet CNA

Televizionet me titra dje njoftuan se do refuzonin cdo transmetim para elektoral, per me teper ABC News, News 24 dhe Ora News dolen me nje qendrim te perbashket.

Por ne fakt kjo nuk ndodhi aspak sot.

I pari qe theu marreveshjen eshte News 24, prone e Irfan Hysenbelliut, nje biznesmen ndertimi qe fluturon sa majtas djathtas, lepihet pas cdo kryetari bashkie apo individi me pushtet. Dje mik i Ilir Metes me pas shok i Lulit, sot vdes per Erionin e Rilindjes. Jo se e ka dashuri, por do ca leje pallatesh.

 

Ky eshte nje nga individet me te peshtire dhe te ndyre ne shoqerine shqiptare pas viteve 90. I akuzuar si bashkepunetor i ish-sigurimit te shtetit, me profesion vincier sot biznesmen! Biznesmen me abuzime dhe skandale financiare.

Shpejt ai kthehet ne zagar i Ilir Metes, me pas dashuron PD dhe Lulzim Bashen, sot dashnor i paepur i Erion Veliajt, pikerisht per kete dashuri prishi marreveshjen e nje dite me pare me mediat simotra.

Pas News 24 menjehere kane futur ne transmetim takimin e sotem te Veliajt dhe A1 report qe kundershtoi qendrimin e mediave me titra. Ne trasmetim live per nje takim paralektoral te Veliajt u fut dhe Ora News. I vetmi televizion te respektoi marreveshjen e deklaruar dje publikisht, per te cilen me poshte po vendosim dhe linqet, eshte ABC News qe nga mediat me titra eshte i vetmi qe i qendroi gjithcka deklaroi nje dite me pare.

Fotot dhe linku i lajmit publikuar dje nga mediat me titra:

Linku ABC News

http://www.abcnews.al/lajme/aktualitet/2/55819

Linku i ORA News i hequr nga faqja 

http://www.oranews.tv/vendi/ora-news-news-24-e-abc-news-jo-aktivitet-politik-deri-ne-22-maj/

Linku i Balkanweb

http://www.balkanweb.com/site/thirrja-e-kqz-news24-ora-news-dhe-abcnews-nga-sot-deri-me-22-maj-jo-transmetim-te-aktiviteteve-elektorale/

 

 

Lajmet e fundit nga