LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Natasha Ahmetaj emërohet zv.guvernatore e dytë e Bankës së Shqipërisë

6 Maj 2015, 16:46, Aktualitet CNA

Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë ka emëruar si zëvendës guvernatore të këtij institucioni, Natasha Ahmetaj.

Zonja Ahmetaj është diplomuar në degën e Ekonomisë në Universitetin e Tiranës dhe mban gradën e Doktores së Shkencave, të marrë nga i njëjti universitet.

Kohët e fundit asjo ka punuar në Bankën Kombëtare Kombëtare në Vlorë. Gjithashtu, Ahmetaj është edhe dekane e Fakultetit të Tregtisë në Vlorë

Emërimi i Natasha Ahmetaj u bë sot gjatë pasdites.

 

 

Lajmet e fundit nga