LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kate e veshur me ngjyrën më "trendy" të sezonit/ Detaji “rebel” që thyen protokollin mbretëror

11 Prill 2023, 20:04, Trending CNA

Kate e veshur me ngjyrën më "trendy" të sezonit/ Detaji

Me rastin e Pashkëve, Kate Middleton mori pjesë në ceremoninë tradicionale me familjen mbretërore në Kështjellën Windsor. 

Kate ka zgjedhur edhe një herë të veshë veshjen që tashmë e identifikon stilistikisht, fustanin në formë pallto.

Zgjedhja e ngjyrës (në modë, por jo vetëm)

Siç ndodh shpesh, për të përfituar nga "efekti Kate" - fenomeni ku gjithçka që vesh Princesha e Uellsit shitet menjëherë ose, të paktën, bëhet virale kësaj radhe ishte marka britanike Catherine Walker, një nga markat e preferuara të Lartësisë së Saj (dhe tashmë e dashur nga Lady Diana ). 

Për këtë rast, princesha zgjodhi një fustan pallto të gjatë të ngushtë pas trupit në një ngjyrë blu të ndezur, një veshje që e kishim parë tashmë të veshur për Ditën e Commonëealth 2022.

Fakti që Kate Middleton ka zgjedhur sërish blunë elektrike, përveçse konfirmon se si kjo nuancë është një nga ngjyrat më trendi të sezonit, ripohon, në përgjithësi, tendencën e Princeshës së Uellsit për të veshur ato ngjyra të ndezura që karakterizonin stilin e mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II .

Aksesorët (i kushtoni vëmendje dekoltesë!)

Kate kombinoi fustanin e palltos një mini-çantë në të njëjtën nuancë, por k takat ngjyrë nud.

Detaji "rebel": manikyri

Nëse deri më tani look-u ishte në thelb në përputhje me stilin e zakonshëm të princeshës, kjo e fundit arriti të befasojë me një detaj të papritur dhe kontrovers: manikyrin e kuq të ndezur.

Jo vetëm që është e rrallë që Lartësia e Tij të tregojë thonjtë me ngjyra kaq të ndezura, por burime autoritare vërejnë se protokolli mbretëror ndalon ose të paktën nuk pranon ngjyra të tilla për manikyr./ Përshtatur nga CNA.al

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga