LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Jo vetëm për flokët/ Përdorimet e tharëses ju lehtësojnë jetën

8 Mars 2023, 16:46, Trending CNA

Jo vetëm për flokët/ Përdorimet e tharëses ju

Tharësen e flokëve mund ta përdorni për flokët tuaj por me siguri nuk keni dëgjuar mbi disa përdorime të tjera të dobishme. Per shembull, a keni menduar se tharësja heq etiketat apo njollat e dyllit lehtësisht?

Ngjitëse dhe etiketa

Përdorni tharëse flokësh për të hequr etiketat ose afishet nga sipërfaqet e ndryshme. Nxehtësia zbut ngjitësin duke lehtësuar heqjen e tyre.

Qiri

Me tharëse flokësh mund të zbutni dyllin që është derdhur në dysheme ose në një leckë duke e bërë pastrimin më të lehtë.

Buzëkuq

Hiqeni buzëkuqin nga muret dhe sipërfaqet e tjera me tharëse flokësh. Nxehtësia ndihmon për ta hequr lehtësisht.

Pluhurat

Hiqni pluhurin nga zonat e vështira me tharëse flokësh. Era do ta largojë atë veçanërisht nga vendet ku nuk arrini ose është e vështirë.

Krevat

Nëse jeni duke menduar se si të shtriheni në një shtrat të ftohtë, përdorni tharëse flokësh për të ngrohur çarçafët para se të shkoni në shtrat. Zgjidhje e shpejtë dhe efektive.

Këpucë të ngushta

Këpucët janë pak të ngushta? Vendosni një palë çorape, vishni këpucët dhe përdorni tharëse flokësh për të ngrohur pjesën e ngushtë të këpucëve tuaja.

Gjalpë

Mos harroni të hiqni gjalpin nga frigoriferi me tharëse. Ajri i nxehtë i tharëses së flokëve do ta zbusë atë në kohë./CNA.al

Lajmet e fundit nga