LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Largojnë stresin dhe ankthin/ Tri ngjyrat më të mira për dhomën tuaj të gjumit

7 Mars 2023, 16:09, Trending CNA

Largojnë stresin dhe ankthin/ Tri ngjyrat më të mira për

Ngjyrat në shtëpi luajnë një rol vendimtar në psikologjinë tonë dhe ndërsa disa mund të na shkaktojnë humor negativ, disa të tjera mund të na çlirojnë nga stresi dhe ankthi.

Veçanërisht e rëndësishme është lyerja e mureve të dhomës së gjumit, e cila mund të bëhet streha juaj personale.

Shikoni tri ngjyrat më poshtë që ju ndihmojnë të largoni stresin…

1. Fildishi

Muret e fildishtë ndriçojnë hapësirën, largojnë stresin, ndërsa nëse ngjyra është e pranishme në mobilje, e bën hapësirën tuaj më të ngrohtë.

2. Blu e errët


Kjo ngjyrë është veçanërisht qetësuese dhe jep një karakter ngushëllues. Kombinojini këto ngjyra me mobiljet e bardha për të shmangur grackën e ngjyrave të errëta.

3. Rozë e lehtë

Përveç një ajri relaksi, trëndafili do t’i japë hapësirës tuaj një ndjenjë të pafajësisë dhe romancës. Shkakton relaksim dhe largon stresin./CNA.al

Lajmet e fundit nga