LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tendencat e ngjyrave që do të dominojnë flokët në pranverën e 2023

11 Mars 2023, 16:34, Trending CNA

Tendencat e ngjyrave që do të dominojnë flokët në

Me ardhjen e pranverës, është koha e duhur për një ndryshim. Gjatë vjeshtës dhe dimrit të kaluar, tonet e ngrohta dhe komode ishin në modë, si xhenxhefili pikant dhe kafe e errët. Top Stilistët sugjerojnë nuanca më të çelura, më të arta që do të dominojnë trendet e flokëve të pranverës 2023.

Kajsi xhenxhefil

Për një version më të shndritshëm të të kuqve të ngrohtë që dominuan vjeshtën, stilisti i flokëve Trey Gillen sugjeron variacionet Bustle të një nuance kajsie. 

“Është ngjyra e ndërmjetme perfekte për bjondin me luleshtrydhe dhe bronzi. Është më e lehtë dhe më pak intensive se një flokëkuqe e vërtetë, por më e ngrohtë se një bjonde e artë”, thotë ai.

Tendencat e ngjyrave që do të dominojnë flokët në

Bionde luleshtrydhe

Gillen thotë se biondja me luleshtrydhe mund të jetë një ndryshim i lehtë për ata që tashmë kanë flokë biondë. Është plotësuesi perfekt për tonalitetet e lëkurës së nxirë ose sigurisht më të errëta, si dhe për ngjyrat më të buta që jeni mësuar të vishni në pranverë.

Tendencat e ngjyrave që do të dominojnë flokët në

Zeshkane me mjaltë

Gillen parashikon se brune me reflekse ari ose mjalti do të jetë një trend i njohur këtë pranverë. 

“Më pëlqen ngrohtësia dhe thellësia që i shton pak ari ngjyrës kafe”, thotë stilisti i flokëve. 

Gjithashtu, shkëlqimet e arta mund të ndihmojnë që flokët të jenë të freskët dhe të gatshëm për sezonin e ri. Kjo ngjyrë, thotë ai, përshtatet shumë me stilin e viteve ’90. Gillen thotë se rrënjët e errëta nuk do të dalin nga moda së shpejti. 

“Rrënjët e errëta shtojnë pak thellësi në rrënjët tuaja për të ndihmuar me rritjen më pak intensive", shprehet Gillen.

Rrënjët e errëta apo njollat ??në rrënjë krijojnë një vello të hollë dhe të errët pikërisht pranë rrënjëve, shpjegon ai, ndërsa ngjyrat e shkrira transferojnë ngjyrën më të errët brenda flokëve.

Tendencat e ngjyrave që do të dominojnë flokët në

Kafe lozonjare

Shelley Gregory, stilistja e flokëve të të famshmëve dhe eksperte e ngjyrave, pret që kjo nuancë e ylbertë kafe të dominojë parukierët këtë pranverë. Ajo thotë se është një ndryshim i lehtë nga brune apo bjonde.

“Gjithçka që duhet të bëni është të shtoni disa drita për fëmijë për t’i ndriçuar brunet dhe për t’i shtuar tonet kafesë,” thotë ai./CNA.al

Tendencat e ngjyrave që do të dominojnë flokët në

 

Lajmet e fundit nga