LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"WhatsApp" me risi/ Lejon të postojmë statuset direkt në "Instagram"

6 Dhjetor 2023, 16:05, Tech CNA
"WhatsApp" me risi/ Lejon të postojmë statuset direkt
Foto ilustruese

Të gjithë përdoruesit e "WhatsApp"-it tashmë duhet të dinë se po punohet për të sjellë një veçori të re në këtë aplikacion.

Shumë shpejt do të sillet risia e re që na lejon të ndajmë përditësimet nga "WhatsApp" direkt në "Instagram".

Ky "update" i ri mund të krahasohet me mënyrën se si ne i ndajmë postimet nga "Instagram"-i në "Facebook".

Për momentin nuk ka një njoftim nga aplikacioni "WhatsApp" se kur ky funksion do të jetë i disponueshëm për përdoruesit.

Me këtë veçori të re, përdoruesit së shpejti do të kenë mundësinë të ndajnë statusin e "WhatsApp" në "Facebook" dhe "Instagram" njëkohësisht.

Gjithashtu edhe dërgimi i fotove “One time view”, është një risi e re e ngjashme me atë të "Instagram"-it, por vetëm se nuk na lejon të bëjmë “screenshot” foton apo videon./ CNA

Lajmet e fundit nga