LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pritjes po i vjen fundi/ Tesla gati të nxjerrë në shitje supermakinën Cybertruck

14 Nëntor 2023, 17:40, Tech CNA

Pritjes po i vjen fundi/ Tesla gati të nxjerrë në shitje

Pas 15 ditësh, do të fillojë tregtimi i automjetit më të përfolur të “Tesla”, Cybertruck.

Mjeti elektrik ka një dizajn të veçantë, me trupin antiplumb në formën e një tanku dhe me dritare.

Pritjes po i vjen fundi/ Tesla gati të nxjerrë në shitje

Ky mjet është përfolur si askush tjetër dhe gjithashtu ka vonuar me ndërtimin.

Vetë CEO i “Tesla”-s, Elon Musk ka deklaruar se materialet dhe teknikat për krijimin e këtij modeli janë aq të vështira sa “Tesla” ka kaluar peripeci me prodhimin e modelit Cubertruck.

Pritjes po i vjen fundi/ Tesla gati të nxjerrë në shitje

Tani, pritja ka përfunduar dhe modeli është gati të dalë në shitje, me tarifa më të ulëta në tremujorin e parë dhe më të larta nga mesi i vitit 2024.

Deri më tani ka pasur kërkesë jashtëzakonisht të lartë, pasi porositë arrijnë deri në numra shtatëshifrorë. Në 2024 ose 2025, kompania ka argumentuar se vëllimi i prodhimit mund të arrijë në 125,000 njësi në vit./ CNA

Pritjes po i vjen fundi/ Tesla gati të nxjerrë në shitje

Lajmet e fundit nga