LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Zhgënjen Skënderbeu, shpërdoron avantazhin e dy golave ndaj Kukësit

28 Nëntor 2023, 15:47, Sport CNA

VIDEO/ Zhgënjen Skënderbeu, shpërdoron avantazhin e dy golave

Kukësi dhe Skënderbeu barazuan 2-2 mes tyre, në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Superiore.

Korçarët e nisën mirë ndeshjen, duke e mbyllur pjesën e parë në avantazhin e dy golave.

Frenklin zhbllokoi sfidën në minutën e 13-të, duke u dhënë avantazhin korçarëve.

 

Në minutën e 37-të, Gresild Lika dyfishoi shifrat me një supergol nga goditja e dënimit. I njëjti autor shënoi edhe golin e tretë, por u anulua për pozicion jashtë loje.

 

 

Në të dytën, Kukësi u shfaq më kërkues dhe ia doli të shënojë dy herë duke barazuar shifrat.

Zogos në minutën e 55-të dhe Matheus Motta në minutën e 82-të, ishin autorët e golave për verilindorët.

 

 

Me këtë barazim, Skënderbeu mban vendin e katërt me 18 pikë, ndërsa Kukësi renditet në vendin e tetë me 15 pikë.

Lajmet e fundit nga