LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Vora dhe Elbasani bëjnë "paqe", Lushnja fiton në fund

27 Nëntor 2023, 16:14, Sport CNA

VIDEO/ Vora dhe Elbasani bëjnë "paqe", Lushnja fiton në

Java e 13-të e Kategorisë së Parë u mbyll me dy ndeshjet e fundit. 

Lushnja e nisi mirë takimin në shtëpi duke e gjetur golin që në minutën e 4-t me Zisin, por tre minuta nga fundi Besa barazon me Perjen. Por vendasit nuk dorëzohen dhe në shtesë gjejnë golin e fitores me Preknicajn.

Në barazim u mbyll dueli mes dy pretendentëve, Vora dhe Elbasani. Takimi u zhvillua pa praninë e tifozëve, pasi Vora është e dënuar nga Komisioni i Disiplinës pa ngjarjeve që ndodhën në Fier ndaj Apolonisë. Qardaku shënoi për vorakët në minutën e 23-të të pjesës së parë dhe në të 43-ën  Greca barazon shifrat për elbasanasit.

 
 

Lajmet e fundit nga