LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E BUJSHME/ Jasir Asani në La Liga, zbulohet skuadra që e kërkon

27 Nëntor 2023, 13:09, Sport CNA

Jasir Asani mund të ndryshojë skuadër në merkaton e janarit. Sulmuesi i djathtë, ka qenë padyshim një nga lojtarët më të rëndësishëm për Kombëtaren në kualifikim që kuqezinjtë arritën në Euro 2024. 28-vjeçari ishte basti i fituar i Silvinjos, me shkupjanin që e nisi aventurën kuqezi në Varshavë përballë Polonisë.

Asani gjithashtu është një nga lojtarët më të rëndësishëm për ekipin e tij në Korenë e Jugut, Gwangju. Por performancat e tij duket se do i japin fund aventurën së shkupjanit me këta të fundit.

Sipas “SuperSport” e ardhmja e Asanit pritet të jetë La Liga. Las Palmas është ekipi që e kërkon me ngulm Jasir Asanin. Klubi korean, Gwangju, që zotëron kartonin e shqiptarit, kërkon të paktën 1 milion euro, për ta lënë të lirë futbollistin.

Por spanjollët nuk janë të vetmit që duan Asanin në skuadër. Oferta për shqiptarin ka dhe nga Gjermania dhe Arabia Saudite. Por pritet që Asani të bashkohet me Myrto Uzunin në kampionatin spanjoll.

Lajmet e fundit nga