LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqipëria e parafundit/ Vlera e kombëtareve të Euro 2024 në shifra

26 Nëntor 2023, 22:10, Sport CNA

Shqipëria e parafundit/ Vlera e kombëtareve të Euro 2024 në

Një website i njohur gjerman ka publikuar vlerën reale të të gjitha kombëtareve që kanë siguruar një vend për në Euro 2024.

Shqipëria vlen 82 milionë euro, duke u renditur e parafundit në renditje. Kombëtarja Kuq e Zi lë pas vetëm Rumaninë, që nuk shkon më shumë se 72 milionë euro vlerë, nëse i marrim të gjithë lojtarët bashkë.

2 vendet e para, natyrisht vijnë nga vazo e parë dhe janë Anglia me Francën.

Secila prej të dyja kombëtareve kapin vlerën e 1 miliard eurove. 3 vendet që do të plotësohen pas luajtjes së fazës Play-Off nuk janë llogaritur, pasi nuk dihet se kush do ia dalë mbanë./ CNA

Shqipëria e parafundit/ Vlera e kombëtareve të Euro 2024 në

Lajmet e fundit nga