LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditje e rëndë për Partizanin, mbrojtësi titullar mbyll sezonin

27 Nëntor 2023, 14:57, Sport CNA

Goditje e rëndë për Partizanin, mbrojtësi titullar mbyll

Mbrojtësi i Partizanit, Alitn Bytyçi, pësoi një dëmtim të rëndë në sfidën ndaj Egnatias dhe do të mungojë gjatë.  

Testet e fundit kanë zbuluar se 22-vjeçari ka këputur ligamentin, dëmtim që do detyrojë që të qëndrojë për 6-8 muaj larg fushave të lojës dhe sezoni për të është mbyllur. 

Bytyçi u transferua tek të kuqtë nga Kukësi në merkaton e verës. 22-vjeçari luajti në 11 ndeshje në këtë edicion me Partizanin, por me shumë gjasa do të kthehet të veshë fanellën e kampionëve në edicionin e ardhshëm. 

Partizani i ka vuajtur shumë dëmtimet në javët e fundit, teksa në po të njëjtën ndeshje u dëmtua dhe Marçelino Preka, i cili po ashtu i është nënshtruar një ndërhyrjeje e do të mungojë për disa javë.

Lajmet e fundit nga