LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kategoria e Parë/ Vora kalon në avantazh, Qardaku i shënon Elbasanit (VIDEO)

27 Nëntor 2023, 13:56, Sport CNA

Kategoria e Parë/ Vora kalon në avantazh, Qardaku i shënon

Java e 13-të e Kategorisë së Parë do të mbyllet me dy duele që do të luhen në orën 13:30.

Spikat dueli Vora dhe Elbasani me të dyja ekipet që duan ngjitjen në Superiore. Ekipi i Arbërit do të kërkojë 3 pikët për të qenë pjesë e 4-shes dhe verdheblutë për t'u rikthyer në vendin e dytë dhe të sfidojnë Bylisin.


Lushnja do të presë Besën e Kavajës, me të dyja skuadrat që do të kërkojnë pikët për shkak të renditjes në të cilën ndodhen, në vendin e 8-të dhe 10-të.

REZULTATET LIVE


VORA 1-1 AF ELBASANI

23′ Qardaku/ Greca 43'

 
 

LUSHNJA 1-0 BESA 

4′ Zisi

Lajmet e fundit nga