LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pjesët e para/ Skënderbeu në avantazh të dyfishtë, nuk ka gola në Laçi-Egnatia (VIDEO)

28 Nëntor 2023, 14:39, Sport CNA

Pjesët e para/ Skënderbeu në avantazh të dyfishtë, nuk

Janë mbyllur pjesët e para, në dy sfidat e Superiores, të vlefshme për javën e 14-të.

Pas 45 minutave të para, Skënderbeu kryeson 0-2 ndaj Kukësit. Frenklin zhbllokoi sfidën në minutën e 13-të, duke u dhënë avantazhin korçarëve.

 

Në minutën e 37-të, Gresild Lika dyfishoi shifrat me një supergol nga goditja e dënimit. I njëjti autor shënoi edhe golin e tretë, por u anulua për pozicion jashtë loje.

 

Ndërkohë nuk ka prodhuar gola sfida tjetër mes Laçit dhe Egnatias.

Lajmet e fundit nga