LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

LIVE Kukësi-Skënderbeu/ Zhbllokohet sfida, korçarët në avantazh (VIDEO)

28 Nëntor 2023, 13:48, Sport CNA
LIVE Kukësi-Skënderbeu/ Zhbllokohet sfida, korçarët

Kukësi dhe Skënderbeu do të përballen në orën 13:30 në “Arenën e Demave” në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të të Superiores.

Verilindorët vijnë në këtë duel pas humbjes me Tiranën, ndërsa korçarët janë me moralin lart pas fitores ndaj Teutës.

Skuadra e Nicës do të kërkojë 3 pikët për t'u ngjitur në renditje, ndërsa ekipi i Gvozdenoviçit për t’iu afruar edhe më shumë Tiranës së vendit të 3-të. Trajnerët kanë hedhur në fushë më të mirët për këtë duel.

LIVE 


KUKËSI 0-2 SKËNDERBEU

Frenklin 13′, Lika 38'

NGJARJET KRYESORE

38′ GOOOL SKËNDERBEU 0-2/ Lika provon me një gjuajtje nga distanca nga goditja e dënimit dhe ndëshkon për të dytën herë portierin Tafas.

 

36′ Zëvendësim te Kukësi. Largohet Rashiti dhe në vendin e tij futet Momoh.

28′ Beshiraj provon me një gjuajtje nga distanca, por Alia reagon siç duhet për t’i mohuar golin.

13′ GOOOL SKËNDERBEU 0-1/ Frenklin del i vetëm përballë portierit dhe shënon.

 

9′ Frenklin godet me të majtën, por mbrojtja largon rrezikun.

1’ Starton dueli.

FORMACIONET ZYRTARE

KUKËSI: Tafas, Lamçe, Lala,  Zhongo, Reçi, Mehmetllari, Fejzaj, Smajli,  Beshiraj, Salami, Rashiti

Trajneri: Stavri Nica

SKËNDERBEU: Alia, Frashëri, Ramos, Prençi, Zenullari, Rumfur, Rabiu, Liço, Lika, Frenklin, Rashica

Trajneri: Ivan Gvozdenoviç

Lajmet e fundit nga