LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një debutues te Partizani, publikohen formacionet zyrtare të derbit

27 Nëntor 2023, 16:37, Sport CNA
Një debutues te Partizani, publikohen formacionet zyrtare të derbit

Partizani – Dinamo është ndeshja e dytë e ditës së sotme që do të luhet në kuadër të javës së 14-të të Superiores. Derbi pritet të jetë mjaft i luftuar me ndeshjen që do të fillojë në 17:00 në “Arenën e Demave”.

Për këtë takim Arbër Abilaliaj dhe Dritan Mehmeti kanë vendosur për 11-tëshen titullare. Demat kërkojnë rikthimin te fitorja, ndërsa “Blutë” synojnë vazhdimësinë.

Janjeva debuton kështu te demat, i cili luan si mbrojtës dhe shiritin e kapitenit të ekipi U-21 i të kuqve.

Formacionet zyrtare:

PARTIZANI: Qirko, Hadroj, Murataj, Sembene, Janjeva, Rrapaj, Mehmeti, Maget, Taipi, Da Silva, Mba. Trajner: Arbër Abilaliaj

DINAMO: Sali, Marku, Hoxha, Behiratçe, Lorran, Zabërgja, Mija, Andoni, L. Vila, Denison, Kaçorri. Trajner: Dritan Mehmeti

Lajmet e fundit nga