LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

VIDEO/ Futbollisti shqiptar nuk përmbahet, përplaset keq me kundërshtarin serb

27 Nëntor 2023, 17:12, Sport CNA

VIDEO/ Futbollisti shqiptar nuk përmbahet, përplaset keq me

Hajduk Split mori një fitore të rëndësishme 2-0 ndaj Istras në Kroaci, por vëmendjen e të gjithëve e mori një përplasje.

Futbollisti shqiptar i Hajduk, Emir Sahiti, i cili kishte shënuar edhe një gol u përplas me lojtarin serb, Mladen Devetak. Shqiptari nuk u përmbajt, ku nuk munguan as kapjet me duar, ndërsa më pas, u përfshinë edhe futbollistë të tjerë, si Ante Erceg dhe Marko Livaja, kapiten i Hajdukut.

Gjithsesi, situata u qetësua dhe arbitri u mjaftua me një karton të verdhë të Livaja-s. Ky takim u luajt në mes të një tensioni të madh, ku edhe pas sfidës disa tifozë janë përleshur me sigurimin. 

 

Lajmet e fundit nga