LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Vendimtar Gruda, Vllaznia i jep fund krizës dhe “fundos” Teutën

28 Nëntor 2023, 17:57, Sport CNA

VIDEO/ Vendimtar Gruda, Vllaznia i jep fund krizës dhe “fundos”

Vllaznia u rikthye te fitorja në kampionat, duke i dhënë fund krizës. Shkodranët triumfuan minimalisht ndaj Teutës në transfertë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Superiore.

Ildi Gruda, ishte vendimtar, teksa me golin e shënuar, i dha fitoren dhe 3 pikët Vllaznisë.

Sulmuesi u tregua i saktë, duke mos gabuar përballë portierit, pas një asisti të marrë nga Çoba.

 

Pjesa e dytë ishte me raste të shumta për të dyja skuadrat, të cilat u treguan të pasakta për të shënuar.

Kjo fitore e ngjit Vllazninë në vendin e pestë me 17 pikë, ndërsa Teuta mbetet në fund të renditjes me 12 pikë.

Lajmet e fundit nga