LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Armando Broja mund të ndryshojë skuadër në janar, zbulohet klubi që e kërkon

28 Nëntor 2023, 16:24, Sport CNA

Armando Broja mund të ndryshojë skuadër në janar, zbulohet

Te Chelsea po mendojnë të ndërhyjnë në merkaton e janarit, për të afruar një sulmues, ku i pari në listë është Victor Osimhen i Napolit. Kjo lëvizje e klubit londinez, e bën të paqartë të ardhmen Armando Brojës pasi sulmuesi shqiptar vijon të jetë një nga emrat më të lakuar në tregun e transferimeve.

Pas West Ham, sipas Daily Mail, edhe Fulhan ka shfaqur interesim për Brojën. Drejtuesit e klubit do të futen në merkato në janar për të gjetur një zëvendësues Aleksandar Mitrovic i cili u transferua në Arabinë Saudite tek Al-Hilal.

Broja është një emër që njihet mirë në radhët e Fulham pasi më herët edhe i ka shënuar një gol. Gjithnjë sipas Daily Mail: Chelsea është gati të lë të lirë Brojën, por vetëm në formë huazimi. Kujtojmë që Chelsea dhe Broja kanë një kontratë deri në 2028

Lajmet e fundit nga