LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

De Biazi bën mrekullinë e radhës, Azerbajxhani e mbyll para Sllovakisë së Skrinjar & Co.

25 Shtator 2022, 19:28, Sport CNA

De Biazi bën mrekullinë e radhës, Azerbajxhani e mbyll para

Nuk kishte ngjitje në Ligën B, pro ajo që ka bërë Xhani De Biazi me Azerbajxhanin së fundmi i afrohet një mrekullie të vogël. Edhe pse me një kombëtare të përqendruar thuajse vetëm te lojtarët e kampionatit vendas, ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka arritur të mbyllë ndeshjet e saj në Ligën C në vendin e dytë në grup, pas Kazakistanit, duke mundur pikërisht këtë të fundit sot.

Suksesi 3-0 erdhi falë autogolit të Maroçkin, golit të Ozogiç dhe pastaj Nuriev në pjesën e dytë të ndeshjes ku skuadra e drejtuar nga De Biazi ishte në epërsi numerike që në minutën e 36. Kjo fitore, e treta radhazi për Azerbajxhanin, e ngjiti në kuotën e 10 pikëve pas 6 ndeshjesh, duke lënë pas Sllovakinë e emrave si Skrinjar, Kuçka, Gyomber apo Lobotka e cila u ndal sot në barazim nga Bjellorusia.


Azerbajxhan-Kazakistan 3-0

Sllovaki-Bjellorusi 1-1

De Biazi bën mrekullinë e radhës, Azerbajxhani e mbyll para

Lajmet e fundit nga