LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Benfika nuk i besoi, ish-i i Milanit pranon milionat nga Arabia Saudite

25 Shtator 2022, 11:35, Sport CNA
Benfika nuk i besoi, ish-i i Milanit pranon milionat nga Arabia Saudite

Adel Taarabt, pasi i përfundoi kontrata me portugezët e Benfikës, është transferuar në Arabinë Saudite te skuadra e Al Nasr.

Sulmuesi anësor, 33 vjeç, do të luajë për herë të parë jashtë Europës dhe tek Al Nasr gjen një emër të njohur si trajner, Rudi Garcian.

Taarabt ka luajtur në Angli me skuadra si Totenhem, QPR dhe Fulham, si dhe në Itali ka veshur fanellën e Milanit. 

Lajmet e fundit nga