LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ironia e fatit/ Para 10 vitesh një fëmijë bëri foto me Obamejangun, sot janë shokë ekipi te Çelsi

24 Shtator 2022, 20:01, Sport CNA
Ironia e fatit/ Para 10 vitesh një fëmijë bëri foto me

Pierre-Emerik Obamejang i befasoi të gjithë këtë verë duke vendosur të largohet nga Barcelona dhe të nënshkruajë për Çelsin. Megjithatë, gjërat u lehtësuan pak për të pasi blutë sollën Wesley Fofana nga Leicester, të cilin Obamejang e njeh prej kohësh. Kjo është arsyeja pse fotografia e Obamejangut dhe Fofanës, e cila është bërë dhjetë vjet më parë, ndërsa luanin për St. Étienne, është kaq interesante të shihet sot.

Fofana, që në atë kohë ishte fëmijë, bëri një foto me Obamejangun dhe me siguri nuk e kishte idenë se një ditë do të ishin bashkë te Çelsi. Obamejang dhe Fofana e kujtuan atë moment dhe vendosën të bëjnë sërish një foto dhe të tregojnë se vërtet nuk e dini kurrë se çfarë sjell jeta.

Lajmet e fundit nga