LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Reja bën ndryshime të shumta, ja formacioni zyrtar i Shqipërisë ndaj Izraelit

24 Shtator 2022, 19:17, Sport CNA
Reja bën ndryshime të shumta, ja formacioni zyrtar i

Shqipëria do të përballet ndaj Izraelit në Nations League, një sfidë vendintare për kuqezinjtë. Ndeshja do të startojë në orën 20:45 ku Kombëtarja jonë do të kërkojë me ngulm fitoren për të provuar vendin e parë deri në fund.

Në prag të kësaj sfide, Edi Reja ka caktuar edhe 11 lojtarët titullarë që do të startojnë ndeshjen. Kështu do ta nisë nga minuta e parë Kristjan Asllani, i cili do të luajë pas shpinës së dy sulmuesve Broja dhe Cikalleshi.

Ashtu si pritej, skema do të jetë 4-3-1-2 ku në portë do ta nisë Berisha. Në mbrojtje do të jenë Balliu, Ismajli, Ajeti dhe Hysaj. Para mbrojtes, treshja Laçi, Gjasula dhe Abrashi.

FORMACIONI ZYRTAR: 

Shqipëria (4-3-1-2): Berisha; Balliu, Ismajli, Ajeti, Hysaj; Laçi, Gjasula, Abrashi; Asllani; Broja, Cikalleshi

Lajmet e fundit nga