LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kujdes nga kartonët, dy titullarë kuqezi rrezikojnë të humbasin finalen me Islandën

24 Shtator 2022, 18:58, Sport CNA
Kujdes nga kartonët, dy titullarë kuqezi rrezikojnë të

Askush nuk do t'i kërkojë të tërheqin këmbën mbrapa kur do të jetë nevoja të ndalin një aksion të rrezikshëm të Izraelit. Por dy nga titullarët e ndeshjes së sotme të Shqipërisë në Tel Aviv, duhet të jenë shumë të kujdesshëm të mos ndëshkohen me karton të verdhë, pasi do të humbasin sfidën e fundit në grup në Ligën e Kombeve ndaj Islandës që mund të jetë përcaktuese për renditjen përfundimtare.

Në listën e lojtarëve që mund të humbasin sfidën e fundit si pasojë e ndëshkimit me karton të verdhë, janë vetëm 3 emra dhe një prej tyre mungon për shkak dëmtimi. Ai është Endri Çekiçi, i cili u ndëshkua në ndeshjen ndaj Izraelit në Tiranë.

Sa u përket dy titullarëve, bëhet fjalë për Amir Abrashin dhe Ivan Balliun, dy futbollistë të cilët Reja i sheh si thelbësorë në lojën e ekipit të tij dhe në një moment kur ekipit i mungojnë shumë alternativa si pasojë e dëmtimeve, do të ishte një goditje e rëndë të mos i kishte në dispozicion për sfidën në “Air Albania”.

Lajmet e fundit nga