LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ukraina e papërmbajtshme, “bombardon” me pesë gola Armeninë

24 Shtator 2022, 18:01, Sport CNA
Ukraina e papërmbajtshme, “bombardon” me pesë gola

E jashtëzakonshme ishte fitorja e Ukrainës ndaj Armenisë në “Vazgen Sargsyan Republican Stadium”. Ukrainasit triumfuan me 5 gola dhe njëkohësisht morën kreun e Grupit 1 në League B të Nations League.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1, me golin e vetëm që u realizua nga Tymchyk në minutën e 22-të.

Ndërsa në fraksionin e dytë ukrainasit do të ishin dominues të padiskutuar dhe do të shënonin edhe katër gola të tjerë. Me Zubkov që realizoi në minutën e 57-të, Dovbyk në minutën e 69-të, Ignatenko realizoi në minutën e 81-të, ndërsa Bovbyk do të gjente golin e dytë personal dhe do të vuloste rezultatin e kësaj sfide në minutën e 84-t.

Kështu Ukraina rikthehet te fitorja, pasi në fundjavë pësoi disfatë 3-0 përballë Skocisë.

Pas këtij takimi Ukraina kryeson Grupin 1 të League B me 7 pikë, ndërsa Armenia rendiet e fundit me vetëm 3 pikë.

 

Lajmet e fundit nga