LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Goli i Myrto Uzunit po bën xhiron e mediave botërore

25 Shtator 2022, 09:50, Sport CNA

Goli i Myrto Uzunit po bën xhiron e mediave botërore

Shqipëria nuk arriti dot të fitonte ndaj Izraelit në Tel Aviv duke u mposhtur me rezultatin 2-1, e vlefshme për Grupin 2 të Ligës B në Ligën e Kombeve.

Golat u shënuan nga Veiseman në minutën e 46-të, Myrto Uzuni që barazoi përkohësisht shifrat në 1-1 në minutën e 88-të dhe Baribo në minutën e 90+2′ u dhuroi izraelitëve fitoren dhe vendin e parë në grup.

Ajo që ra më shumë në sy në këtë takim ishte supergoli i Myrto Uzunit, i cili u fut si zëvendësues pas problemeve muskulore që kishte përpara disa ditëve.

Sulmuesi beratas mori një top në zonë dhe me një kthesë e ka dërguar me një “silurë” topin në trekëndësh.

Një “perlë” e vërtetë që bëri menjëherë xhiron e rrjetit.

Me këtë humbje Shqipëria nuk mundi dot të merrte vendin e parë në grup, që mund të ishte një shans i mirë për të luajtur në “play off”-in për Ligën A të Ligës së Kombeve.

 

Lajmet e fundit nga